KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 13903082

nr 1390 3082

Ove John Mathisen

(1928-1999), Danmark

Akvareller, 11 st, Stockholmsmotiv. Signerade, akvarell. Motivet: 23x34 & 34x23 cm, yttermått inklusive ram: 37x47

Ove John Mathisen, dansk bildkonstnär född i Helsingör 1928, död i Sölvesborg 1999 .

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.400 kr

måndag 12 april 2021
kl 20:35:58

Ove John Mathisen

Läs mer om Ove John Mathisen